Sve Novosti

Divljač

Srbija

Region

Najava događaja

Komisija za lovački podmladak LSS-a nastavlja sa svojim delovanjem POTREBNA PODRŠKA KORISNIKA LOVIŠTA

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Komisija za lovački podmladak Lovačkog saveza Srbije i u 2024. godini ostaje izuzetno posvećena svojim ciljevima.

Imajući u vidu da je poslednja akcija uspešno sprovedena u aprilu 2023. godine na Beogradskom Sajmu lova. Tragični dogadjaji koji su zadesili naše društvo u maju su uticali na to da komisija privremeno obustavi aktivnosti, te je sve što je urađeno u prvih četiri meseca prethodne godine stavljeno na čekanje od strane Upravnog odbora Lovačkog saveza Srbije.

Radi podsećanja lovačke javnosti, nakon konstituisanja, Komisija za lovački podmladak je preko LSS-a uputila dopis korisnicima lovišta da dostave programe aktivnosti rada sa podmlatkom kao i ime koordinatora ispred udruženja.
Ova komisija je sastavila Pravilnik o radu komisije za lovački podmladak koji je predat pravnoj službi koje nakon pregleda, treba da odobri UO LSS, kao i uputstvo za radionice za rad sa decom predškolskog uzrasta.

Na prvoj ovogodišnjoj sednici koja je održana 2. februara u prostorijama LSS-a prisustvovali su koordinator komisije Boško Vulović, predsednica komisije prof. dr Milica Matejević i članovi komisije prof. Milan Žarković, Dejan Džakula i Davor Ćalić.
Dogovoreno je da će publikacija "Lovački dnevnik" biti izrađena u narednom periodu, dok će početak edukacije koordinatora lovačkog podmlatka korisnika lovišta biti prioritet daljeg delovanja ove komisije.

Najbitnija poruka s ovog sastanka jeste da bi glavni fokus svih korisnika lovišta u Srbiji trebalo da bude razvoj lovačkog podmlatka kroz odgovarajuće planove aktivnosti u budućnosti za šta će imati pomoć ove komisije što je i jedna od njenih uloga.

Lov i još ponešto©2019-2023 Sva prava zadržana. Design & SEO by Lov i još ponešto

Radio Lovac uživo

Search